Možná i Vy patříte k lidem, kteří jen tak doma neposedí a snažíte se využít dnešních možností, co to je jen jde. Možná jste také strávili nějakou tu dobu v zahraničí, a třebaže jste původně vystudovali úplně jiný obor, napadlo Vás, že byste se věnovali učení cizích jazyků. Při většině pohovorů do jazykových škol se Vám bude v každém případě hodit nejen vlastní vysokoškolský titul, zkušenosti s doučováním a učením, ale také pedagogické minimum. Pedagogické minimum, třebaže se tak může na první pohled jevit, není určeno pouze učitelům.
Může si jej doplnit vlastně každý, kdo se rozhodne věnovat učitelské či vychovatelské praxi. Doplnit si pedagogické minimum je možné, jak v rámci celoživotního vzdělávání na vysokých školách, tak v rámci rekvalifikačních kurzů. Pedagogiku, stejně jako učitelské obory či vychovatelství je možné studovat také na vysokých školách v rámci bakalářského či magisterského studia.
Většinou jsou tyto kurzy zakončeny závěrečnou zkouškou a získáním osvědčení s celostátní platností. Rozhodnete-li se věnovat učení cizích jazyků, jistě byste měli ovládat a doplňovat si lektorské dovednosti. Třebaže se cizímu jazyku věnujete už nějakou tu řádku let, je nesmírně důležité udržovat se na kvalitní úrovni a také umět dobře a přiměřeně věku zprostředkovat své jazykové dovednosti následující generaci.
Udržet se jazykově na kvalitní úrovni Vám můžou pomoci také nejrůznější jazykové kurzy, pobyty v zahraničí a kontakt s rodilými mluvčími. Bližší informace o jazykových kurzech, pedagogickém minimu, ale také kurzu první pomoci najdete pod touto webovou stránkou: http://www.seduca.cz/prvni-pomoc-kurz-prvni-pomoci.